Toksokaroza – groźna choroba pasożytnicza

Jeżeli odczuwasz częste bóle brzucha, cierpisz na brak apetytu, miewasz gorączki, a do tego dochodzą drgawki, duszności, wysypka czy też problemy z widzeniem wykonaj jak najszybciej Test Obciążeń Organizmu. To mogą być objawy groźnej choroby jaką jest toksokaroza – pasożytnicza choroba odzwierzęca.

 

Toksokaroza jest jedną z najgroźniejszych chorób pasożytniczych, wywoływanych przez larwy glisty psiej lub kociej.

Glisty te naukowo nazywają się taksokary, stąd też nazwa – taksokaroza. Jaja tych pasożytów trafiają do organizmu człowieka zazwyczaj z gleby ale mogą także trafić z sierści naszego domowego pupila. Po przebiciu się przez osłonki jaj, larwy dostają się do krwioobiegu i w ten sposób atakują narządy wewnętrzne. Niszczą tam tkanki i wywołują zapalenia narządów. Najczęstszymi nosicielami takich glist są dzieci – najłatwiej się niemi zarażają. Jest to spowodowane głównie zabawą dzieci w piaskownicach, czyli wielkiej kuwecie dla kotów osiedlowych. Według badań nawet 50 proc. podwórkowych piaskownic może być skażonych glistami psów i kotów.

Na co uważać? – toksokaroza przyczyny

Toksokaroza jest chorobą brudnych rąk, jedna z wielu pasożytniczych chorób, którą można się zarazić zaniedbując higienę osobistą. Do zarażenia się tymi pasożytami dochodzi poprzez spożycie ich jaj, a o to wcale nie jest trudno jeżeli w domu mamy psa lub kota. Nawet ¼ psów może posiadać jaja glisty w swojej sierści z racji tarzania się po ziemi oraz samej lepkości tych jaj. Wykonując Test Odporności Organizmu dowiesz się czy posiadasz pasożyty.

Dość często toksokaroza atakuje dzieci. Przyczyną tego jest głównie nie wykształcony u dzieci odruch mycia rąk i dbania o higienę, szczególnie po godzinach spędzonych w piaskownicy. Oczywiście nie znaczy to wcale, że dorośli są bezpieczni. Samo dbanie o higienę nie wystarczy by ustrzec się przed pasożytem. Zarazić można się jedząc niedomyte warzywa czy owoce, gdyż jaja tych glist przebywają w ziemi i w ten sposób mogą dostać się na pożywienie. Oczywiście “złapać” pasożyta możemy także wykonując prace ziemne np. w ogródku czy na działce.

Toksokaroza objawy

Toksokarozę dzielimy na cztery rodzaje, głównie ze względu na obszar, jaki atakuje. Wyróżniamy toksokarozę bezobjawową, toksokarozę oczną – wtedy robaki atakują oczy -, toksokarozę mózgową, która atakuje mózg oraz toksokarozę trzewną gdzie larwy atakują narządy wewnętrzne. Objawy toksokarozy są ściśle związane z jej rodzajem.

Toksokaroza trzewna objawia się znacznym pogorszeniem samopoczucia nosiciela pasożyta. Cierpi on na spadek apetytu, tym samym traci na wadzę, narzeka na częste bóle brzucha, ma gorączkę, wysypki skórne i kaszle. W tym rodzaju toksokarozy występuje również powiększenie wątroby aczkolwiek nie zawsze. Może dojść do zapalenia mięśnia sercowego, płuc a także astmy i nasilenia objawów alergicznych..

W przypadku zaatakowania oka przez pasożyty może pogorszyć się wzrok, powstać zez czy bielmo. Zignorowanie takich objawów może pozbawić chorego wzroku. Ten rodzaj choroby zazwyczaj atakuje starsze dzieci i młodzież. Postać mózgowa zazwyczaj dotyczy jedynie dzieci. Symptomy to zaburzenia w zachowaniu oraz śnie, a także rozdrażnienie i nadpobudliwość. W groźniejszych przypadkach może dojść do niedowładów i porażeń czy też zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgowia.

Test Obciążeń Organizmu a toksokaroza

Test Obciążeń Organizmu służy do wykrycia przyczyn chorób i dolegliwości jakie mogą istnieć w twoim organizmie. Przyczyn tych jest wiele. Są to między innymi pasożyty, toksyny ale także grzyby, reakcje autoimmunologiczne, problemy z metabolizmem glutenu, metale ciężkie czy w końcu braki minerałów i witamin w organizmie. To są jednak tylko przykłady – obciążeń jest więcej i wszystkie wykrywa jeden Test Obciążeń Organizmu. Skuteczna walka z wszelkimi chorobami nie polega na przeciwdziałaniu objawom. To jedynie półśrodek! Objawy znikną ale choroba wciąż będzie nas dręczyła aż w końcu znów powróci. Aby skutecznie pozbyć się dolegliwości z naszego organizmu, należy zlikwidować jej przyczyny – obciążenia. Test trwa 45 minut. Po nim otrzymasz dokładną diagnozę, a specjalista zaleci ci odpowiednią i indywidualną kurację, która pozwoli ci oczyścić organizm.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *