MRSA – tajemniczy wróg naszego zdrowia

MRSA to wciąż jeszcze nie do końca poznana bakteria, która sieje spustoszenie w organizmach z osłabionym układem immunologicznym. Niestety, drobnoustroje te często trudno pokonać z racji ich odporności na niektóre powszechnie znane terapie farmakologiczne. Dowiedz się więcej na temat MRSA i sprawdź, co możesz zrobić, by Twój organizm nie został zaatakowany.

Z angielskiego Gronkowiec Złocisty oporny na metycylinę. Pod tą tajemniczą nazwą kryję się jedna z najtrudniejszych do zwalczenia bakterii, którą jednak – niestety – nietrudno się zarazić.
Ile razy nie umyłeś rąk, chociaż powinieneś był? Ile razy nie miałaś czasu właściwie zadbać o ich czystość? Każdy z takich błędów mógł skutkować zakażeniem MRSA – wyjątkowo niewdzięczną bakterią, niewrażliwą na podstawowy typ antybiotyków używany w walce z tego rodzaju pasożytami – metycylinę. Najnowsze badania wskazują na stały przyrost tej powodującej bardzo trudne do wyleczenia choroby bakterii.

MRSA – trudny przeciwnik
Ropiejące, bolesne czyraki na skórze, ropne zmiany na skórze, często występujące gromadnie – oto co może nas czekać w konfrontacji z MRSA. Bakteria ta nie daje się łatwo wyeliminować. Czasem potrzebna jest nawet konsultacja ze specjalistą od chorób zakaźnych. A im dłużej pozwalamy jej przebywać w naszym organizmie, tym trudniej o pozytywny finał naszych zmagań.

Oto historia Marka z Warszawy:

To trwało kilka miesięcy, ale odczułem to tak mocno, jak by było to tak naprawdę kilka lat. To był dla mnie bardzo trudny czas, którego nigdy nie chciałbym powtórzyć. Ropiejące i bolesne czyraki pojawiały się na mojej skórze – najpierw pojedynczo, nie wiązałem ich więc ze sobą, później jeden za drugim. Bolały i wyglądały okropnie. Cierpiałem fizycznie i czułem się zupełnie nieatrakcyjny. Zacząłem szukać pomocy w internecie – i przeczytałem tekst o Teście Obciążeń. To dzięki szybkiej diagnozie, jaką mi on zapewnił mogę znów nie cierpieć i nie patrzeć na swoje ciało ze wstrętem i obrzydzeniem.


Mówi specjalistka Revitum, Weronika Łapińska:

MRSA to mało znane schorzenie, które jednak może nam skutecznie uprzykrzyć życie. Brak odpowiedniej diagnostyki i podjęcia szybkich działań zaradczych może skutkować poważnymi powikłaniami. Tylko tak nowoczesne i sprawne narzędzie jak Test Obciążeń Organizmu pozwoli nam na skuteczną diagnozę i dalszą walkę z tym niebezpiecznym pasożytem.

Test Obciążeń to narzędzie nowoczesne i skuteczne, a zarazem całkowicie nieinwazyjne. Jego przeprowadzenie nic nie boli, pomaga zaś choremu na możliwie jak najszybsze ocenie powagi stanu chorobowego jego organizmu. Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania diagnostyczne umożliwiają poznanie stanu organów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia przez szkodliwe substancje (toksyny, pasożyty, grzyby, metale ciężkie oraz zanieczyszczenia środowiska). Wykonanie Testu nie łączy się żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jego wykonanie jest bezpieczne i nieinwazyjne. Nie trzeba też poświęcać na nie wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli na jego skuteczną walkę z zagrażającymi życiu i zdrowiu drobnoustrojami.

Tags:

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *