Pasożyty u dzieci da się łatwo rozpoznać i zlikwidować!

Zgrzytanie zębami, częste infekcje dróg oddechowych, dłubanie w nosie, nocne moczenie, alergie, niespokojny sen, uporczywy kaszel, choroba lokomocyjna – trudno uwierzyć, ale mogą mieć wspólny mianownik, który są – pasożyty.
Szacuje się, że nawet 60 proc. dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym ma „pasażerów na gapę”. Teraz jest sposób na szybkie rozpoznanie i wyeliminowanie pasożytów!

Dzieci, nawet jeśli znają zasady higieny, nie zawsze ich przestrzegają. Nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, nie odmówią sobie pogłaskania spotkanego psa, nie zrezygnują z zabawy w piasku, który często bywa toaletą dla zwierząt, czy z kąpieli w basenie lub jeziorze. A w czasie zabawy trzeba coś jeść: najlepiej owoce prosto z drzewa.

Dlatego dzieci nieustannie są narażone na inwazję takich pasożytów. Dobrym sposobem unikania nieproszonych „gości” w naszym ciele i cele naszych dzieci jest bezwzględne, częste mycie rąk wodą z mydłem – przed każdym posiłkiem i po każdej zabawie w piasku czy z psem. A kiedy podejrzewamy, że dziecko mogło zarazić się którymś z powyższych pasożytów, wystarczy wykonać proste badania.”- zalecają eksperci WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

Pasożyty u dzieci najczęściej objawiają się poprzez:

  • ból brzucha
  • brak apetytu
  • katar, kaszel i podwyższoną temperaturę
  • wysypkę
  • zmiany w kale
  • nudności, wymioty, biegunki
  • zgrzytanie zębami
  • ciągłe drapanie się

Objawy te są bardzo powszechne dla wielu chorób dlatego wymagają sprawdzenia i prawidłowego rozpoznania. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, który wykryje pasożyty u dzieci.

Marta z Łodzi, 31 lat

„W ubiegłym roku mój 2,5-letni wtedy syn Damian zaczął kaszleć, miał też bardzo podkrążone oczy. Badania nie wykazywały jednak żadnej choroby, a Damianowi kaszel nie przechodził. Później na jego klatce piersiowej pojawiły się krostki podobne do potówek. Do pewnego momentu żaden lekarz nie potrafił nam pomóc, a byliśmy u kilku specjalistów. Po tylu nietrafionych diagnozach, stresie dziecka jak i moim, w końcu dowiedziałam się od przyjaciółki o teście, który prawidłowo rozpoznaje chorobę i znajduje przyczynę dolegliwości.”

Specjalistka radzi:

„Pasożyty u dzieci potrafią być bardzo niebezpieczne. Są to żywe organizmy, które żerują wewnątrz ciała dziecka. Jak niewiele trzeba, aby znalazły się w przewodzie pokarmowym, narządach, tkankach, a nawet komórkach. Picie nieprzegotowanej wody, spożywanie nieumytych owoców, brak higieny osobistej, zabawa w przedszkolu czy w piaskownicy ubrudzonymi zabawkami mogą powodować zagnieżdżenie się nieproszonych gości w organizmie. Pasożyty pozostawione samym sobie sieją spustoszenie w organizmie dziecka. Właśnie dlatego należy wykonywać dzieciom badania na pasożyty. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć wszystkie pasożyty u dzieci”- specjalistka Revitum, Weronika Łapińska.

Sprawdź jak łatwo pozbyć się pasożytów u dziecka

Najlepszym badaniem jakie możemy zrobić, by dowiedzieć się czy w organizmie naszego dziecka nie zadomowił się pasożyt, to Test Obciążeń Organizmu. Maluchy często zarażają się pasożytami przez kontakt z innymi dziećmi – na placu zabaw, w klubiku czy żłobku. Objawy zakażenia są bardzo różne: biegunka, mdłości, ból brzuszka, wysypka, wymioty, zmiana w zachowaniu, chudnięcie, osłabienie. Namierzenie „winowajców” jest trudne i zajmuje trochę czasu Test Obciążeń Organizmu natomiast jest w stanie szybko wykryć wszystkie pasożyty u dzieci. Test Obciążeń nie trwa dłużej niż 45 minut, a po teście rodzice otrzymają od specjalisty kompletną i indywidualną kurację, która pomoże w usunięciu niechcianych gości z organizmu dziecka.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *