Glista – wróg Twojego zdrowia

W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób, które zmagają się z problemem glist. Te groźne pasożyty wnikają wgłąb ciała, doprowadzają do powstawania rozległych uszkodzeń narządów wewnętrznych. Dlatego też warto wiedzieć, jak zapobiegać pojawieniu się tego groźnego problemu zdrowotnego oraz co zrobić, gdy mimo wszystkich środków ostrożności pojawi się u nas czy u naszych bliskich.

Glista jest pasożytem z gatunku obleńców, która bytuje w jelicie cienkim człowieka. Przybiera on kształt walca o zwężonych końcach. Dorosłe osobniki osiągają zazwyczaj długość 15 – 40 cm. Jako pokarm wybiera ona nabłonek z niszczonej ściany jelita oraz substancje znajdujące się w treści jelitowej. Samice mogą dziennie złożyć nawet 200 000 jaj! Zazwyczaj glista żyje w organizmie ludzkim ok. 1,5 roku.

Zobacz, jak pasożyty osłabiają nasz organizm:

Glista – skąd się bierze w ludzkim ciele?
Istnieje wiele dróg, którymi ten groźny pasożyt może dostać się do wnętrza ciała. Zazwyczaj jest to efekt braku należytej higieny, np. niemycia rąk po wyjściu z toalety. Zagrożenie stanowią również nieumyte owoce i warzywa, na których mogą się znajdować cząsteczki ziemi z larwami. Do zakażenia glistą może również dojść w wyniku napicia się wody z jeziora czy stawu (w trakcie kąpieli).

Glista zagnieżdża się w jelicie cienkim, gdzie z jajeczek wydostają się larwy. Przenikają one przez ściany jelita do naczyń krwionośnych, by w ten sposób dotrzeć do wątroby, płuc i oskrzeli. Docierają również do gardła, gdzie zostają ponownie połknięte i wracają do przewodu pokarmowego, by tam rozwinąć się do postaci dorosłej i złożyć jaja. O powadze zagrożenia dla zdrowia ze strony glisty może świadczyć fakt, że zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki mogą zakażać człowieka nawet przez 5 lat!

Glista – różne etapy rozwoju, różne objawy
Sposoby, na jakie objawia się glista ludzka, są różne w zależności od jej stanu rozwoju. Specjaliści wyróżniają trzy etapy, w trakcie których organizm może reagować w różny sposób. Pierwszy z nich to etap wędrówki glisty. W tym czasie chorzy skarżą się na różnorodne reakcje alergiczne, które uwidaczniają się w postaci pokrzywki, cieni pod oczami, obrzęków powiek.
W trakcie przemieszczania się tego pasożyta po organizmie dochodzi do powstawania uszkodzeń narządów wewnętrznych, co sygnalizuje przyjście do drugiego etapu w procesie zakażenia glistą. W tym momencie może dochodzić do uszkodzenia wątroby oraz ścian pęcherzyków płucnych, co łączy się z krwawieniami i odczynami zapalnymi. Chorzy skarżą się również na uporczywy ból gardła, co ma związek z uszkodzeniami w obrębie przełyku. Pojawiają się również duszności niezwiązane z wysiłkiem fizycznym. Trzecim, finalnym etapem rozwoju pasożyty jest pojawienie się dorosłych glist w jelitach. Towarzyszące objawy to: biegunka, bóle brzucha, nudności i wymioty. Osoby chore skarżą się również na uczucie goryczy w ustach, odbijanie i problemy ze snem.

Pani Joanna z Katowic: glista zaatakowała moje dziecko

Pawełek jest bardzo ruchliwym dzieckiem, ciągle gdzieś biega, cała piaskownica jest jego. Jednak od pewnego czasu zauważyłam, że ma mniej siły, szybko się męczy, ciągle płacze. Pojawiły się również u niego wymioty, biegunka. Poszłam na badanie, lekarz powiedział, że to mogą być pasożyty. Jednak w badaniu nic nie wyszło, wynik był ujemny. Ale Paweł dalej był chory – przez biegunki był bardzo osłabiony, stracił na wadze. Dostałam informację o Revitum i teście, dzięki któremu możliwe jest określenie, skąd się bierze choroba. Byłam już bardzo zdesperowana, nie wiedziałam, jak pomóc synowi, więc uznałam, że to może być nasza szansa. Specjalista przeprowadził ten test, dowiedziałam się, że problem u dziecka była glista. Pawełek dostał specjalną kurację, dzięki której dzisiaj już czuje się znacznie lepiej. Mam nadzieję, że te problemy z brakiem siły stopniowo będą przechodzić, ale Paweł nie ma już tych biegunek. Mam nadzieję, że pasożyty staną się już jedynie niemiłym wspomnieniem.

Specjalista Revitum radzi

Glista to wróg naszego zdrowia, której jednak obecność w organizmie może być przez jakiś czas lekceważona. Pasożyt ten szczególnie łatwo atakuje osoby z osłabionym układem odpornościowym, który nie jest w stanie osłonić jelita cienkiego przed inwazją glisty. Zarówno w celach profilaktycznych, jak również w celu zwalczenia uciążliwych dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który dzięki swoim możliwościom diagnostycznym umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz dobranie skutecznych sposobów zaradczych – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (pasożytami, grzybami i toksynami). Dzięki temu możliwa jest szczegółowa ocena źródeł procesów chorobowych. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej opartej na sprawdzonych naturalnych składnikach. Dzięki temu możliwe jest pokonanie choroby i trwałe pozbycie się problemu glist.

Tags:

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *