Bruceloza – groźna choroba, którą mogą Cię zarazić zwierzęta

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na posiadanie domowego zwierzęcia. Szacunkowe dane mówią o tym, że w naszym kraju mieszka 10 milionów psów i 5 milionów kotów. Zwierzęta domowe mogą być jednak nie tylko źródłem codziennej radości, ale również niestety stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Wśród groźnych chorób, które mogą pojawić się w domu razem ze zwierzęciem jest również bruceloza.

Bruceloza jest zazwyczaj uważana za chorobę zwierzęcą, jednak w łatwy sposób może przenieść się na człowieka i spowodować spustoszenie w organizmie. Bruceloza jest wywoływana przez pałeczki bakterii tlenowych Brucella. Człowiek może się nimi zarazić przez kontakt z zakażonymi zwierzętami, takimi jak krowy, owcy, kozy, ale również psy. Najbardziej narażone na zachorowanie na brucelozę są osoby, które mają częsty kontakt ze zwierzętami, np. weterynarze, hodowcy, osoby pracujące w zakładach przetwórstwa mięsnego. Do zakażenia może dojść poprzez spojówkę, skórę oraz poprzez spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego (np. mleka czy serów). Najbardziej groźne dla człowieka są szczepy Brucella melitensis, Brucella abortus oraz Brucella canis.

Jak rozwija się bruceloza?
Drobnoustroje te atakują węzły chłonne, gdzie przechodzą proces inkubacji, który może trwać nawet pół roku. Po tym czasie bakterie mogą zaatakować każdy narząd, ponieważ swobodnie rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Powoduje to dodatkowe utrudnienia w postawieniu diagnozy, ponieważ objawy brucelozy mogą być różne w zależności od stanu zainfekowanego organizmu.

Wśród częstych spotykanych objawów możemy wymienić:

  • gorączkę
  • brak apetytu
  • obniżenie nastroju
  • dreszcze
  • bóle stawów
  • zapalenie opon mózgowych
  • ból całego ciała

Bruceloza, mimo swojego utajenia w organizmie oraz bardzo indywidualnego wpływu na zdrowie osób zarażonych bakteriami Brucelli, może powodować poważne powikłania, takie jak zapalenie szpiku kostnego, zapalenie wsierdzia czy ropień śledziony. Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, nie czekaj z diagnostyką – skorzystaj z możliwości Testu Obciążeń.

Bruceloza – leczenie i diagnostyka
W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości i ustalenia, czy źródłem choroby jest bruceloza, lekarze zazwyczaj polecają wykonanie wielu badań, które mają dać pełny obraz stanu organizmu. Najczęstsze zlecane badania to morfologia krwi, badanie szpiku kostnego oraz badania bakteriologiczne.

Leczenie brucelozy jest utrudnione z powodu wspomnianych powyżej problemów z diagnostyką. Jednocześnie bruceloza jest chorobą, która ma tendencje do nawrotów. Tradycyjna medycyna posiłkuje się w jej leczeniu antybiotykoterapią (np. podając tetracyklinę). Jednocześnie stosuje się również leczenie objawowe.

Pani Katarzyna z Poznania nie wiedziała, że jej dolegliwości powoduje bruceloza

Mój problem rozpoczął się kilka miesięcy temu. Była akurat zima, więc myślałam, że po porostu dopadło mnie jakieś przeziębienie, bo ciągle było mi zimno i bolały mnie stawy. Jednak po pewnym czasie, gdy do tego doszedł ból całego ciała, uznałam, że coś jest nie tak i udałam się do lekarza. Ten zbagatelizował problem, uznał, że jestem przeczulona na swoim punkcie. Po tym zwątpiłam w skuteczność tradycyjnej medycyny i zainteresowałam się naturalnymi metodami przywracania zdrowia, nikt jednak nie umiał mi do końca pomóc, bo dolegliwości wciąż wracały. Pomocny okazał się dopiero test diagnozujący, na który zapisałam się z polecenia znajomej. W Revitum dowiedziałam się wreszcie, co mi dolega. Dostałam również specjalną kurację, dzięki której dzisiaj czuję się wreszcie dobrze. Polecam ten test.

Specjalista Revitum o brucelozie

Co roku rosną statystyki dotyczące posiadania przez Polaków zwierząt domowych. Niestety, często zapominamy, że psy czy koty są nosicielami wielu chorób, które mogą również atakować układ odpornościowy człowieka. Szczególną czujność powinny w nas wzbudzić takie objawy jak osłabienie, bóle mięśni, temperatura. W takiej sytuacji nie należy zwlekać z diagnostyką, bo “nieproszony gość” może rozpanoszyć się w całym ciele. Dlatego warto wykonać nieinwazyjny Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki stanu zdrowia. Dzięki jego formule opartej na metodzie dra Volla możliwe jest określenie przyczyn dolegliwości już na poziomie komórkowym. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, podczas jego wykonywania nie zachodzi żadna interwencja w organizm. Po dokładnym omówieniu wyników przez Specjalistę Revitum możliwe będzie dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w zwalczeniu szkodliwych substancji rozregulowujących pracę organizmu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *