Świerzbowiec – choroba, która objawia się silnym swędzeniem

Świerzbowiec jest zazwyczaj kojarzony z chorobami, które dotyczą zwierząt domowych – kotów, psów. Niestety, ma on również zdolność przenoszenia się i infekowania organizmu człowieka. Dowiedz się, jak zadbać o swoje zdrowie i uchronić się przed tym groźnym pasożytem.

Świerzbowiec ludzki, bo to właśnie on zazwyczaj atakuje organizm ludzki, to typ bardzo małych roztoczy, niewidocznych gołym okiem. Samice, które chcą złożyć jaja, drążą w skórze rozgałęzione korytarze, w których składa jaja, z których następnie wykluwają się larwy. Procesy zachodzące pod skórą powodują negatywne odczucia w postaci silnego swędzenia czy podrażnienia skóry.

Zazwyczaj świerzbowiec dotyczy konkretnych miejsc – pasożyty wybierają je, by móc się swobodnie rozmnażać – bytują w zgięciach, fałdach skóry (pod pachami, w okolicach pępka, u dzieci również na podeszwach stóp. W procesie drapania może powstają liczne podrażnienia na skórze oraz ropna wysypka. Wśród dodatkowych objawów można również wymienić powiększenie węzłów chłonnych. U dzieci pojawia się również niepokój związany z koniecznością ciągłego drapania zainfekowanej skóry.

Świerzbowiec – w jaki sposób dostaje się do ludzkiego organizmu?
Ten pasożyt dostaje się do organizmu żywiciela poprzez kontakt z zakażoną osobą lub zwierzęciem. Inną możliwością “nabycia” pasożyta jest skorzystanie z przedmiotów codziennego użytku, które wcześniej miały styczność z osobą zarażoną.

W procesie pozbywania się tego problemu zdrowotnego niezbędne jest nie tylko przypisanych przez specjalistę preparatów, ale również rygorystyczne przestrzeganie higieny. Konieczne jest codzienne zmienianie pościeli i ubrań oraz pranie jej w wysokich temperaturach.

Pani Joanna z Łodzi: Nie sądziłam, że świerzbowiec może mnie zaatakować

Jestem przedszkolanką, wielokrotnie zdarzało mi się widzieć dzieci z chorobami pasożytniczymi, ale nigdy nie sądziłam, że ten problem mógłby dotyczyć również mnie. Zaczęło się od małego zaczerwienienia w okolicy pachy. Myślałam, że może uczuliłam się na dezodorant i się tym przestałam przejmować. Jednak ten czerwony obszar zaczął się powiększać. Dodatkowo zauważyłam, że bardzo powiększyły mi się węzły chłonne. Zaczęłam szukać pomocy w sieci, w ten sposób odkryłam test obciążeń. Dzięki niemu dowiedziałam się, co mi dolega, dlaczego mam tego pasożyta. Byłam bardzo zdziwiona, że złapałam tego pasożyta. Jednak dzięki kuracji, którą dostałam, każdego dnia czułam się lepiej. Dzisiaj jestem po kontroli i wiem, że świerzbowiec to już nie mój problem.

Pasożyty – wróg, którego się nie spodziewamy

Pasożyty to bardzo podstępne organizmy, które wykorzystują moment osłabienia układu odpornościowego, by zaatakować i uszkodzić narządy wewnętrzne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że od miesięcy czy nawet lat ma w swoim organizmie “pasażera na gapę”, który osłabia działanie narządów i sprawia, że odczuwamy takie dolegliwości jak świąd, pieczenie, ale również osłabienie i problemy gastryczne. W celu jak najszybszego wdrożenia działań zaradczych niezbędna jest właściwa diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia i określenia stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje takie jak pasożyty, grzyby czy metale ciężkie. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Badanie jest wykonywane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wykonanie Testu nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli trwale pozbyć się problemu pasożytów.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *