Dlaczego należy wykonywać badania na pasożyty?

Na świecie istnieją tysiące rodzajów pasożytów. Wszyscy znamy takie pasożyty jak owsiki, tasiemiec czy glista ludzka. I dobrze, bo te pasożyty są jednymi z tych, którymi zarażamy się najczęściej. Zwykły ból brzucha czy zmęczenie może wskazywać na to, że w naszym organizmie zagniździł się jakiś robak. Dlatego co jakiś czas warto robić badania na pasożyty.

Najlepszym sposobem, by dowiedzieć się czy nie zaatakował nas jakiś pasożyt, to zapisać się na Test Obciążeń Organizmu, który jest w stanie odnaleźć nawet najlepiej ukrywające się pasożyty. Nie należy myśleć, że badania na pasożyty nas nie dotyczą. Statystycznie 70-80 proc. osób codziennie ma możliwość “złapania robaka”. Statystyki są jeszcze bardziej przerażające jeżeli patrzymy na ten problem poprzez lata. Szansa na to, że przeciętny człowiek w ciągu 30 lat swego życia zostanie zakażony jakimś pasożytem, to aż 70 proc.

Pasożytów nie należy lekceważyć. Te organizmy powodują wiele groźnych chorób na swoim żywicielu. Jeżeli chodzi o ich podział to są to pasożyty wewnętrzne, czyli takie jak tasiemiec lub rzęsistek, oraz pasożyty zewnętrzne – tu można zaliczyć różnego rodzaju grzyby, które “przyczepiają” się do żywiciela. Oczywiście są również pasożyty zwierzęce i roślinne. Parazyty, bo tak też nazywa się pasożyty, czerpią korzyści (np. składniki odżywcze, minerały itp.) kradnąc je z organizmu żywiciela. Im dłużej jakiś pasożyt w nas “siedzi” tym coraz gorzej się czujemy. Niektóre parazyty mogą nawet spowodować naszą śmierć.

Jak się zarażamy?

W zasadzie każdy z nas wie, że nie należy pić wody z kranu w egzotycznych krajach. Istnieją tam pasożyty, których nasz organizm, w przeciwieństwe do organizmów tubylców, nie zna. Znaczy to, że zarażenie się nimi jest w zasadzie stuprocentowe. Tak zarażamy się zresztą większością pasożytów – spożywamy je wraz z woda czy pokarmem. Właśnie dlatego tak ważne jest mycie warzyw i owoców przed ich zjedzeniem. Pasożyty mogą dostać się do naszych ust również poprzez oblizanie brudnych rąk, jak np. owsiki, czy przez używanie tych samych przyborów sanitarnych – lamblia.

Groźne może być jedzenie niedosmażonego, niedogotowanego czy wręcz surowego mięsa. Najczęściej jest to mięso świni czy krowy, ale mogą to też być ryby, kurczaki czy dziczyzna. Tak więc uwielbiany w Polsce tatar jest jedną z tych potraw na które powinniśmy w szczególności uważać. Wiele jaj pasożytów dostaje się do gleby wraz z odchodami. W ten sposób mogą skazić wodę, ale są również zagrożeniem dla osób pracujących w polu czy w miejskich ogródkach. Dlatego właśnie rolnicy powinni kontrolnie wykonywać badania na pasożyty, a najlepszym z nich jest Test Obciążeń Organizmu.

Pasożyty to wróg organizmu – walcz z nimi! Wykonuj badania na pasożyty

Badania na pasożyty są bardzo ważne dla każdego, gdyż tak na prawdę nie zarażenie się jakimkolwiek pasożytem w ciągu całego swojego życia jest wręcz niemożliwe. A wcześnie wykryty pasożyt to szansa na dużo szybsze się jego pozbycie. Do tego zauważenie pasożyta tylko i wyłącznie poprzez objawy jakie może powodować dla większości osób jest niemożliwe. Dlaczego? Pasożyty często nie wykazują jakichkolwiek symptomów swej obecności, a jeżeli już, są to takie objawy jak ból brzucha, ogólne zmęczenie czy wysypki podobne do tych alergicznych. Większość osób stwierdzi, że jest to przeziębienie czy alergia na materiał, a w rzeczywistości będzie to pasożyt ukrywający się w naszym ciele.

Ostatnimi czasy wiele czyta się o tzw. pigułkach z tasiemcem na odchudzanie. Jest to niesamowicie niebezpieczna praktyka. Osoby otyłe, ale nie tylko, łykają taką pigułkę i na własne życzenie zarażają się pasożytem aby schudnąć. Oczywiście takie osoby chudną, gdyż wiele pasożytów przyczynia się do utraty masy ciała, ale jest to niezdrowe, a wręcz zabójcze dla organizmu. Tasiemce kradną wszelkie składniki odżywcze z pokarmu, witaminy oraz minerały potrzebne do tego, by nasz organizm funkcjonował ze stuprocentową sprawnością. Nie wspominając już o istnym spustoszeniu jakie czynią w naszym układzie odpornościwym. Dlatego ważne są badania na pasożyty takie, jak Test Obciążeń Organizmu.

Jakie badania na pasożyty są najskuteczniejsze?

Najlepszym sposobem na pasożyty jest przede wszystkim dbanie o higienę i dokładne mycie oraz gotowanie pożywienia. Jednak to nie gwarantuje stuprocentowej pewności, że w jakiś sposób nie zarazimy się pasożytem. Niektóre z nich przechodzą na nas z naszych pupili, możemy je wciągnąć wraz z kurzem podczas oddychania czy nawet zarazić się nimi podczas współżycia. Najskuteczniejszą metodą jest Test Obciążeń Organizmu. Test nie ma żadnych problemów z wykryciem wszelkich nieproszonych gości w naszym ciele. Co więcej, jest w stanie wykryć te pasożyty, które sprytnie ukrywają swą obecność, a niektóre z nich potrafią to robić latami. Test obciążeń Organizmu oprócz pasożytów wykrywa także wszystkie obciążenia jakie zalegają w naszym organizmie. Obciążeniami są właśnie pasożyty ale także toksyny, które w niewielkiej ilości nie są groźne, ale duża ich ilość może być śmiertelna, czy grzyby powodujące grzybicę. Obciążenia to ogólnie ujmując wszelkie przyczyny chorób, które należy zwalczać, aby żyć zdrowo i szczęśliwie. Test zajmuje 45 minut, po których dowiesz się wszystkiego o swoim zdrowiu i otrzymasz indywidualną kurację, która pozowli ci wrócić do pełnej sprawności.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *