Motylica wątrobowa – mroczny niszczyciel naszego organizmu

Motylica wątrobowa – ta nazwa musi budzić strach „od pierwszego usłyszenia”. Wywołuje tak ponure skojarzenia, że nawet twórcy horrorystycznego serialu „Z Archiwum X” obrali ją sobie za bohaterkę jednego z bardziej przerażających odcinków. Jednak poważne problemy, które ten pasożyt może wywołać w Twoim organizmie to już nie science fiction.

Choć nosicielami motylicy są zazwyczaj zwierzęta w typie przeżuwaczy, są nimi również miliony ludzi na całym świecie. Źródeł istnienia pasożyta może być wiele – woda z zanieczyszczonych zbiorników, rośliny wodne, niedbanie o higienę osobistą. Sam moment zakażenia jest dla nas jednak całkowicie niemożliwy do wychwycenia, tak jak i początkowe stadium choroby, co zmniejsza szanse skutecznej walki z nią.
Pasożyt wkręca się w miąższ wątroby i tam tworzy sobie „bazę”, z której z czasem, w miarę dojrzewania, przenosi się do przewodów żółciowych. Dokonuje w naszym organizmie poważnych zniszczeń. Ostre urazowe zapalenie wątroby, żółtaczka czy marskość wątroby to niektóre z jego ponurych konsekwencji.
Pasożyt działa powoli. Objawy pojawiają się stopniowo. Nieprawidłowo wydzielana jest żółć, na wątrobie tworzą się blizny, znacznie upośledzając jej pracę, co boleśnie odczujemy. Wątroba kurczy się i twardnieje, ropieje, a jej miąższ powoli zanika.

O tym, jak niebezpieczny jest ten pasożyt przekonała się pani Janina z Poznania:

To dopadło mnie zupełnie niespodziewanie. Najpierw lekkie bóle w okolicach żołądka, które ignorowałam. Potem wymioty, coraz częstsze. Zorientowałam się, że to nie przypadek. Mój układ pokarmowy funkcjonował coraz gorzej, a problemy z trawieniem nasilały się. Tylko dzięki radzie męża, który kiedyś natknął się na Test Obcążeń, udało mi się wyjść z tej choroby cało. Dzięki Testowi otrzymałam szybką i skuteczną pomoc, która bez niego nie byłaby możliwa.

Mówi Weronika Łapińska, specjalistka Revitum:

W przypadku chorób takich, jak ta powodowana przez motylicę wątrobową, szybka diagnoza stanu organizmu jest szczególnie ważna. W innym przypadku może dojść do poważnych powikłań. Test Obciążeń to idealne narzędzie, by szybko i skutecznie uporać się z tak uciążliwym problemem.

Test Obciążeń dzięki swoim szerokim możliwościom diagnostycznym umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia przez niebezpieczne dla niego substancje takie jak grzyby, pasożyty (w tym motylica wątrobowa), toksyny czy metale ciężkie. Dzięki temu możliwa jest ocena stanu narządów wewnętrznych oraz sprawności układu odpornościowego. Wykonanie Testu Obciążeń nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnościami, jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny. Nie musisz tracić na niego wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać stan swojego zdrowia. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalną opiekę i zdobycie szerokiej wiedzy na temat stanu swojego zdrowia. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pozwoli wzmocnić organizm i skutecznie walczyć z chorobami.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *