Zimnica – śmiertelna choroba pasożytnicza

O malarii słyszymy w zasadzie wyłącznie w czasie wakacji. Wtedy wiele osób wyjeżdża do ciepłych, egzotycznych krajów i zazwyczaj jakieś procent ich wraca z ta groźną chorobą. Ale dlaczego tak jest? Dlaczego o zimnicy mówi się jedynie wtedy, gdy nasili się jej zachorowalność? Przecież zimnica nie występuje jedynie w ciepłych krajach. Co ważniejsze wiele komarów występujacych w Polsce może także zarazić nas malarią!Ciągłe i niewytłumaczalne uczucie niepokoju, bóle głowy, mięśni jak również dreszcze i gorączka. Takie są ogóle objawy jednej z najbardziej śmiertelnych chorób pasożytniczych.

Zimnica jest bardzo groźną dla człowieka chorobą pasożytniczą, wywoływaną przez atak jednego z czterech gatunków pasożytów Plasmodium. Zimnicę, czy też malarię bezpośrednio przenoszą komary, które ukąsiły już osobę zarażoną. Zimnica występuje pod różnymi postaciami, zależnie od tego, jaki szczep Plasmodium nas zaatakował.

Śmiertelna zimnica

Najniebezpieczniejszy jest Plasmodium falciparum gdyż ta forma zimnicy wiąże się z powikłaniami wielonarządowymi, co może być przyczyną śmierci osoby zarażonej. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć pasożyty gnieżdżące się w twoim organizmie.

Malaria atakuje ponad 270 mln. osób rocznie na całym świecie i powoduje ponad milion zgonów. W samej Afryce co piąte dziecko umiera z powodu zimnicy, a rocznie, z powodu tej choroby, 800tys. dzieci nie dożywa piątego roku życia.

Zimnica przyczyny

Zimnicę przenoszą komary i to w ich organizmie odbywa się początkowy cykl rozwojowy tego pasożyta. Wciąż wśród ludzi panuje przekonanie, iż malaria to jedynie problem afryki czy egzotycznych krajów. Nic bardziej mylnego. W Polsce istnieje kilka gatunków komarów, które pierwotniaki Plasmodium sobie upodobały. Co prawda nie jest to wielki problem, gdyż znakomita większość przypadków zimnicy to choroby “złapane” na wyjazdach za granicę. Dlatego Test Obciążeń Organizmu może wykryć pasożyta nawet, gdy nigdzie nie wyjeżdżaliśmy.

Gdy ukąsi nas komar przenoszący zimnicę wraz z jego śliną do naszej krwi dostają się sporazoity zarodźca malarii – czyli inwazyjne stadium pasożyta Plasmodium. Przemieszczają się one krwią po całym naszym ciele i dostają się do różnych organów wewnętrznych jak wątroba, trzustka, śledziona czy mózg. W komórkach narządów przechodzą podziały, rozmnażając się i wędrują następnie z powrotem do krwi. Kolejny komar kąsający osobę z malarią wypija, wraz z nią sporazoity i krąg się zamyka, a komar zaraża następne osoby.

Zimnica objawy

Zimnica nie jest trudna do zauważenia. Pierwszym objawem zazwyczaj jest wysoka gorączka, sięgająca 40 stopni i występująca co dwie doby. Zimnica przejawia się także dreszczami oraz dziennymi zmianami temperatury, zaczyna występować niedokrwistość ponieważ pasożyty niszczą czerwone krwinki. Choremu zaczyna towarzyszyć uczucie ciągłego zimna oraz duża potliwość, a dodatkowo zaburzenia świadomości i nudności. Takie objawy nie wróżą nic dobrego i należy wykonać Test Obciążeń Organizmu aby jak najszybciej rozpocząć walkę z chorobą.

Zimnica a Test Obciążeń Organizmu

Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć atak pasożytów, które wywołują zimnicę. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszystkie obciążenia, które zalegają w twoim organizmie i go niszczą. W jaki sposób? Otóż obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób i dolegliwości, jakie atakują nasze organizmy. To sprawcy naszego złego samopoczucia i to ich należy się pozbyć w pierwszej kolejności. Właśnie tak walczy się skutecznie z chorobami – niszczy się ich przyczyny, a nie tylko walczy z objawami. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie w 45 minut wykryć obciążenia jakie zagrażają twojemu zdrowiu. A są to min.: grzyby, pasożyty, reakcje autoimmunologiczne, toksyny, problemy z metabolizmem glutenu czy też braki witamin i minerałów. Test jest bezbolesny i nie dochodzi do inwazji w organizm. Po teście otrzymasz od razu otrzymasz od specjalisty diagnozę, a także indywidualną formę kuracji. Nie czekaj, pełnia zdrowia to tylko jeden test!
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *