Ruchliwy rzęsistek pochwowy

Trudno wyobrazić sobie coś gorszego niż pasożyty. Są to organizmy, które niszczą nasze zdrowie i kradną składniki odżywcze. Dosłownie wysysają z nas życie. Gorsze są chyba tylko pasożyty, atakujące drogi rodne. Jeżeli odczuwasz ból lub pieczenie cewki moczowej, cierpisz na częste oddawanie moczu i podrażnienie pochwy możliwe, że jeden z nich cię zaatakował. Może to być rzęsistek pochwowy!

 

Rzęsistek pochwowy to jeden z najbardziej ruchliwych pasożytów. By się nim zarazić nie potrzebujemy wcale spożyć jego jaj, jak w przypadku większości pasożytów. Jest to jednokomórkowiec z niesamowicie rozwiniętymi nibynóżkami, który u człowieka żeruje na układzie moczowym i wywołuje rzęsistkowicę. Jednak nazwa może być myląca, gdyż rzęsistek pochwowy może również zarazić mężczyzn.

Jak zauważyć pasożyta? – Rzęsistek pochwowy objawy

Rzęsistek pochwowy powoduje rzęsistkowicę. Choroba ta jest dość trudna do zauważenia, gdyż zazwyczaj nie daje żadnych objawów. Jest to jeden z powodów, z których należy wykonać Test Obciążeń Organizmu, gdyż choroba w stanie ciężkim zaczyna być uporczywa tak dla nas jak i naszego organizmu. Objawy to min.:

  • Ból i pieczenie cewki moczowej
  • Bolesne oddawanie moczu
  • Częstomocz
  • Bóle podbrzusza
  • Podrażnienia pochwy
  • Uczucie dyskomfortu, pieczenie lub ból podczas stosunku
  • Upławy pochwowe o różnej konsystencji

Rzęsistek pochwowy może przejść do stanu przewlekłego ukrytego. W tym stadium rzęsistek pochwowy jest prawie niemożliwy do wykrycia po samych symptomach choroby, gdyż w tym stanie prawie żadnych nie przejawia. W ten sposób pasożyt może przebywać niezauważony miesiącami, a nawet latami w pochwie kobiety, co stanowi zagrożenie dla partnera.

Rzęsistek pochwowy zaraża oczywiście także mężczyzn i tak samo jak u kobiet może się ukrywać. Wtedy zagrożeniem dla kobiety jest skażone nasienie mężczyzny oraz wydzielina z gruczołu krokowego. Objawami jakie powinny zaniepokoić mężczyzn są przede wszystkim zapalenie napletka i żołędzia. Jest to jeden z pierwszych objawów. Dalej dochodzi do zapalenia cewki moczowej czemu może towarzyszyć ropna wydzielina, świąd i pieczenie podczas oddawania moczu. Niekiedy dochodzi również do ostrego zapalenia prostaty.

Czego unikać, czyli jak dochodzi do zakażenia?

Do zakażenia może dojść podczas tak codzienniej czynności, korzystanie z ubikacji. Jeżeli usiądziemy na desce klozetowej na której pozostały niewyschnięte krople wydzieliny zarażonej osoby. Rzęsistek pochwowy jest w stanie przeżyć w takim środowisku, a dzięki dobrze rozwiniętym narządom ruchu wystarczy, że wejdzie na naszą skórę i sam już dostanie się do układu moczowego. Oczywiście zarazić możemy się poprzez korzystanie z tych samych ręczników, grzebieni, śpiąc pod tą samą pościelą co osoba zarażona itp.

Rzęsistek pochwowy atakuje macicę, często kolonizuje jajowody, a przez cewkę moczową potrafi dostać się do pęcherza moczowego. U mężczyzn atakuje on gruczoł krokowy oraz pęcherzyki nasienne. Jak widać zarażenie się rzęsistkowicą w zasadzie nigdy nie ogranicza się do jednego organu. Rzęsistkowica to najczęściej przypadek choroby wieloorganowej, kolejny powód by wykonać Test Obciążeń Organizmu po zauważeniu pierwszych objawów. Rzęsistek pochwowy w dość szybkim czasie może zaatakować cały nasz układ moczowy.

Test Obciążeń Organizmu wykryje pasożyta

Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia, które negatywnie wpływają na twój organizm. Obciążenia to najprościej mówiąc przyczyny wszelkich chorób. Są to np. grzyby Candida, które wywołują grzybicę różnego rodzaju, zbyt duża ilość toksyn, które zatruwają nasz organizm czy pasożyty, które są zagrożeniem samym w sobie. Test Obciążeń Organizmu przeprowadzany jest przez specjalistę i nie trwa więcej niż 45 minut. W tym czasie dowiesz się jakie obciążenia posiada twój organizm, a także otrzymasz indywidualną kurację sporządzoną specjalnie dla ciebie, która pomoże ci się pozbyć przyczyn dolegliwości. Bo właśnie na tym polega skuteczna kuracja przeciw chorobom – na zwalczaniu przyczyn, a nie samych objawów chorób.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *