Pasożytnictwo. Wiedza o pasożytach

Pasożytnictwo istnieje na świecie od bardzo dawna. W zasadzie wraz z pojawieniem się pierwszych organizmów, pojawiły się organizmy na nich żerujące. Jednak pasożytnictwo jest ważnym elementem każdego ekosystemu, gdyż pasożyty często kontrolują populację drapieżników. Samego człowieka może zaatakować ponad 300 gatunków pasożytów, a Test Obciążeń Organizmu jest w stanie je wykryć!

Pasożyty stanowią naturalną część każdego systemu jak wszelkie inne organizmy i żyją na dokładnie takich samych zasadach jak i one. Pasożytnictwo w najprostszym znaczeniu jest zależnością między dwoma gatunkami organizmów polegające na działaniu jednego organizmu na szkodę drugiego, przy czym pierwszy z nich czerpie dodatkowo korzyści z takiego układu. W biologii pasożytnictwo uznawane jest za drapieżnictwo, a dokładniej szczególną formę drapieżnictwa nazywaną symbiozą antagonistyczną.

Pasożytnictwo definicja

Pasożytnictwo ma wiele definicji jedne długie i bardzo szczegółowe, inne natomiast zdawkowe i ogólnikowe. Warto wspomnieć o pierwszej definicji jaką w XIX wieku stworzył niemiecki zoolog Rudolf Leuckart. Definicja ta przyczyniła się do rozwoju parazytologii jako oddzielnej gałęzi nauki, stworzona w 1852 roku brzmiała w ten sposób: “jeśli zwierzę jest zbyt małe i nieodpowiednio uzbrojone, aby zabić inne zwierzę przeznaczone mu na pokarm, musi zadowolić się splądrowaniem go i życiem kosztem jego krwi, soków lub części”. Dzisiaj, po niesamowitym rozwoju nauki, definicja Leuckarta wciąż jest aktualną definicją.

Oczywiście definicje stosowane dzisiaj do opisania pasożytnictwa są bardziej rozbudowane z racji rozwoju nauki. Same definicje pasożytnictwa to tak na prawdę temat na oddzielny artykuł. Jednak nam wystarczy, że będziemy wiedzieć iż pasożytnictwo to symbioza dwóch organizmów, w których jeden z nich niekorzystnie wpływa na drugi. Pasożyt dodatkowo czerpie korzyści życiowe i działa na szkodę swojego gospodarza nazywanego żywicielem.

Pasożytnictwo – formy

Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów związków symbiotycznych. Podzielone są one w oparciu o stopień uzależnienia się od siebie partnerów symbiotycznych, aż do sytuacji, w której żaden z tych organizmów nie jest w stanie funkcjonować bez tego drugiego. Takimi związkami są mutualizm i pasożytnictwo. Ten pierwszy polega na wspólnym życiu dwóch organizmów gdzie oba czerpią korzyści. W pasożytnictwie korzyści są jednostronne. Rozróżniamy dwa rodzaje pasożytnictwa, oba potrafi wykryć Test Obciążeń Organizmu.

  • Pasożytnictwo wewnętrzne

Mianem pasożytnictwa wewnętrznego nazywamy pasożyty, które zasiedlają nasze ciało w jego wnętrzu. Są to wszelkie parazyty które zadamawiają się w światłach i ściankach narządów wewnętrznych. Pasożyt taki nie ma bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym.

  • Pasożytnictwo zewnętrzne

Są to wszystkie pasożyty, które wiążą się z żywicielem jednak wciąż mają kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. A więc wszystkie organizmy żyjące na ciele żywiciela jak i w jego jamie gębowej, jamach skrzelowych etc.

Pasożytnictwo kontra Test Obciążeń Organizmu

Pasożyty są obciążeniami jakie gnieżdżą się w naszym organizmie. Przez nie cierpimy na choroby, różne dolegliwości i nie mamy energii do życia, gdyż dosłownie nam ją kradną, pożerając nasze składniki odżywcze. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia w twoim organizmie. Obciążeniami mogą być pasożyty, grzyby wywołujące grzybicę, toksyny, których nadmiar może spowodować reakcje alergiczne, braki witamin przez co będziemy zmęczenie czy też reakcje autoimmunologiczne – organizm, który niszczy sam siebie. Wszystkie te przyczyny dolegliwości wykryje jeden Test Obciążeń Organizmu.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *