Choroby pasożytnicze układu pokarmowego

Układ pokarmowy to pierwsza linia obrony przed pasożytami, chorobami i innymi dolegliwościami naszego organizmu. To także dzięki niemu nasze ciało jest pełne energii, a my zdrowi i chętni do życia. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o układ pokarmowy i wystrzegać się chorób. Szczególnie groźne są choroby pasożytnicze układu pokarmowego.

Przewodem pokarmowym nazywamy odcinek tych organów, w których skład wchodzi jama ustna, gardło, przełyk, żołądek, jelito cienki i grube, wątroba oraz trzustka. Żaden z tych organów nie jest bezpieczny i każdy z nich może zostać zaatakowany przez bezwzględne pasożyty. Układ pokarmowy trawi dostarczany mu pokarm i wchłania zawarte w nim składniki odżywcze, które potrzebne są nam do prawidłowego funkcjonowania. Wydalając oczywiście również niepotrzebne toksyny i odpady z naszego organizmu.

Najczęstsze choroby pasożytnicze układu pokarmowego

Jak wszyscy zapewne dobrze wiemy, pasożyty są organizmami, które żerują na innych. Dostają się do środka żywiciela (pasożyty wewnętrzne) lub w jakiś sposób “przyczepiają” się do niego (pasożyty zewnętrzne). Żerując na obcym organizmie, pasożyty kradną składniki odżywcze i minerały, a do tego powodują szkody oraz różne choroby, czym w oczywisty sposób działają na niekorzyść żywiciela. Najczęściej w ludzkich organizmach występują owsiki i tasiemiec, które powodują przypisane sobie choroby.

  • Tasiemczyca objawy i jej przyczyny

Bezpośrednią przyczyną tasiemczycy jest oczywiście tasiemiec ukrywający się w naszych jelitach. Tasiemczyca ma kilka odmian, różnią się one nieznacznie od siebie w zależności od tego, jaki tasiemiec nas zaatakował. A może to być groźny tasiemiec uzbrojony, lub większy od niego tasiemiec nieuzbrojony.

Tasiemcem zarazić się można poprzez spożycie mięsa zarażonego zwierzęcia. Zazwyczaj jest to mięso świni (tasiemiec uzbrojony) lub mięso wołowe (tasiemiec nieuzbrojony), które zostało zarażone jajami tasiemca. Człowiek zjada mięso z wągrem tasiemca, a ten wykluwa się już w nim i zaczyna pustoszyć organizm. Gdy dojrzeje zaczyna wytwarzać jaja, które następnie wydalane są przez człowieka i koło się zamyka.

Spożycie jaj tasiemca jest jeszcze groźniejsze od samego wągra w mięsie. Wtedy do naszego organizmu dostaje się wiele jaj tasiemca. Te wykluwając się powodują wągrzycę, która objawia się tym, że małe tasiemce mogą zagnieździć się w wągrach dosłownie w każdej części naszego ciała.

Objawy tasiemczycy to bóle brzucha, nudności, biegunka czy brak apetytu. Z powodu takich objawów czasami dochodzi do utraty wagi, osłabienia organizmu i ogólnej nerwowości. Objawy często pojawiają się u osób z upośledzonym już układem odpornościowym. Zaobserwować można różne wysypki na skórze i jej podrażeniania. Przy pierwszych symptomach choroby należy rozpocząć kurację przeciwpasożytniczą, wykonując Test Obciążeń Organizmu.

  • Owsica objawy i jej przyczyny

Owsicę powodują owsiki, które często atakują dzieci ale dorosłych, wbrew obiegowej opinii również nie oszczędzają. Jest chorobą jelita grubego oraz odbytnicy. Owsiki można “złapać” poprzez spożycie jaj pasożyta. Łatwo przenieść je na jedzenie przez nieumyte ręce. Nie dbanie o higienę to najszybsza droga do zarażenia się owsikami, tymbardziej jeżeli w najbliższym otoczeniu znajduje się ktoś, kto owsikami już się zaraził. Spowodowane jest to ogromną ilością jaj, jakie składa owsik oraz ich niezwykłą wytrzymałością. W odpowiednich warunkach są w stanie przetrwać nawet kilka tygodni.

Symptomy, jakie wskazują na owsicę to głównie uporczywy świąd w okolicach odbytu, nasilający się w nocy. Swędzenie bywa tak nie znośne, że czasem może nawet doprowadzić do problemów ze snem. Czasami może dojść także do zapalenia narządów rodnych u kobiet i upławów. Objawami mogą być również bóle głowy, dlatego nie powinno się lekceważyć częstych migren i wykonać Test Obciążeń Organizmu aby przekonać się, czy nie zaraziliśmy się owsikami.

W kuracji pomoże Test Obciążeń Organizmu

W wykryciu przyczyn choroby pomoże Test Obciążeń Organizmu. Test wykrywa wszystkie obciążenia, jakie mogą znajdować się w twoim organizmie. Nie ważne czy jest to zbyt duża ilość toksyn, namnażajace się grzyby czy pasożyty, Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć je wszystkie. Cała diagnoza nie trwa dłużej niż 45 minut, a w tym czasie dowiesz się jakie obciążenia, czyli przyczyny dolegliwości, znajdują się w twoim organizmie. Po teście specjalista dokładnie wyjaśni ci jego wyniki, odpowie na pytania i zaleci odpowiednią, indywidualna kurację usuwającą obciążenia z twojego organizmu.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *