Owsiki – i co dalej?

Objawami owsików jest swędzenie okolic odbytu – to wiemy w zasadzie wszyscy. Ale owsiki objawiają się także bólem brzucha, nudnościami czy brakiem apetytu. Początkowo trudno skojarzyć te objawy z pasożytami, ponieważ są podobne do wielu innych chorób. Dlatego tak ważne jest, by wykonać Test Obciążeń Organizmu przy zauważeniu takich objawów.

Dla owsików człowiek jest żywicielem ostatecznym. Znaczy to tyle, że w formie dojrzałej żerują na człowieku. Jednak owsiki nie mają żadnego żywiciela pośredniego, co oznacza, że żerują wyłącznie na ludziach. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że owsiki przebywają głównie w jelicie grubym i końcowym odcinku jelita cienkiego. Tam odżywiają się substancjami odżywczymi zawartymi w treści jelita i treścią pokarmową końcowej części układu pokarmowego. Warto jednak zaznaczyć, że owsiki mogą także zaatakować woreczek robaczkowy i doprowadzić do jego zapalenia. Choroba, którą wywołują owsiki nazywa się owsica.

Jakie są objawy owsicy?

Owsiki atakują jedynie dzieci, ponieważ nie dbają one tak o higienę jak dorośli. Takie istnieje wśród nas przekonanie. Jednak nie do końca jest to prawdą. Owszem, brak higieny sprzyja owsicy, jednak mitem jest to, że owsiki atakują tylko dzieci. Dzieci są oczywiście bardziej narażone na owsiki, niemniej jednak atakują one tak samo dorosłych jak i dzieci.

Główne objawy owsicy to przede wszystkim świąd odbytu nasilający się w nocy. Dzieje się tak, ponieważ owsik wydostaje się wtedy na zewnątrz i składa jaja. Jednak owsica może powodować również nerwowość i irytacje, jest to oczywiście spowodowane ciągłym swędzeniem. Ale objawy owsicy to także wspomniane wcześniej bóle brzucha, nudności czy ciągłe roztargnienie. Gdy zauważymy takie objawy, najlepiej nie czekać i od razu wykonać Test Obciążeń Organizmu, który wykryje nieproszonych gości. Owsiki, zresztą jak każde pasożyty, zignorowane i pozostawione bez kuracji mogą spowodować istne spustoszenie w naszym organizmie.

Jak dochodzi do zarażenia się owsikami?

Zaniedbywanie higieny to najszybsza droga do zarażenia się owsikami, a jeżeli mamy jeszcze zły nawyk obgryzania paznokci szansa jest o tyle większa. Uogólniając do zarażenia owsikami dochodzi najłatwiej w miejscach, w których jest dużo osób. Jaja owsika są bardzo wytrzymałe i są w stanie przetrwać nawet kilka tygodni, szczególnie jeżeli mają do tego odpowiedni warunki, jakie panują w biurach czy przedszkolach.

Owsikami zarażamy się podobnie, jak większością pasożytów – spożywając w jakiś sposób ich jaja. U dzieci najczęściej dochodzi do tego podczas obgryzania paznokci czy oblizywania brudnych rąk. Dorośli zarazić mogą się np. poprzez zjedzenie jaj wraz z nieumytymi warzywami czy owocami. Jaja pasożyta dostają się do ziemi, a wiec mogą również dotrzeć do wody. Jaja owsika mogą przyczepić się również do cząsteczek kurzu. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć wszelkie pasożyty.

Test Obciążeń Organizmu w walce z pasożytem

Znakomita większość osób w Polsce nie leczy się skutecznie. Dlaczego? No cóż, wciąż jesteśmy bombardowani reklamami, w których słyszymy, że coś “usuwa objawy”, “przeciwdziała objawom” itp. Jednak usuwanie objawów choroby to jedynie odwlekanie kolejnego schorzenia. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem należy walczyć z przyczynami chorób, a nimi są właśnie obciążenia. Obciążenia organizmu to np. grzyby powodujące grzybicę albo pasożyty. Może to być również niedobór minerałów lub witamin albo zbyt duża ilość toksyn. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia, które zalegają w naszym organizmie. Sam test nie trwa dłużej niż 45 minut, a po nim specjalista sporządzi dla ciebie indywidualną formę kuracji, dzięki której wrócisz do zdrowia i zaczniesz się lepiej czuć.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *