Owsica atakuje nie tylko dzieci!

Bóle brzucha, biegunki, nudności czy brak apetytu. Takie objawy mogą wskazywać na obecność pasożytów, gdyż są wspólne dla większości z nich. Pasożyty wyróżniają się zazwyczaj kilkoma specyficznymi objawami jakie powodują. Owsicę rozpoznamy po świądzie odbytu i jego okolic.

owsicaOwsica jest to choroba pasożytnicza wywoływana przez owsiki i im towarzysząca. Owsiki żerują wyłącznie na ludziach, nie atakują innych zwierząt. Zazwyczaj atakują jelito grube, końcowy odcinek jelita cienkiego i wyrostek robaczkowy. Owsiki odżywiają się treścią pokarmową, którą zdobywają z końcowej części układu pokarmowego oraz substancjami zawartymi w samej treści jelita.

Jak wykryć chorobę? – Owsica objawy

Według opinii wielu osób owsiki atakują jedynie dzieci, przez co owsica nie jest problemem dorosłych. Racja, dzieci najczęściej zapadają na tę chorobę jednak dorośli wcale nie są bezpieczni. Po porostu bardziej od dzieci dbają o higienę przez co nie są tak często atakowani przez owsiki, co nie znaczy, że owsica ich nie dopadnie. Objawy owsicy są bezpośrednio połączone z rozprzestrzenianiem się robaków, a także zaostrzeniu samej choroby. Objawy owsicy to przede wszystkim świąd odbytu, jego zaczerwienienie, roztargnienie, irytacja czy nerwowość.

Głównym i zarazem najbardziej irytującym objawem jest właśnie swędzenie “dolnej części pleców”. Swędzenie nasila się wieczorem i w nocy, czasem do takiego stopnia, że nie pozwala nam spać. Jest to spowodowane tym, że robak wychodzi w nocy na zewnątrz i składa jaja, a te drażnią skórę tamtego regionu. Świąd może bardzo męczyć, nie pozwala spać przez co czujemy się przemęczeni i nie wyspani. Test Obciążeń Organizmu wykryje owsiki, a ty zyskasz możliwość usunięcia ich ze swojego organizmu.

W jaki sposób zaraża owsica?

Do zakażenia owsicą dochodzi poprzez atak pasożytów na nasz organizm – owsików. Tymi zarazić się jest bardzo prosto, zazwyczaj po prostu zjadamy ich jaja wraz z pokarmem, lub przenoszą się do ust z brudnych rąk. Dlatego właśnie tak często owsica zaraża dzieci – nie mają one po prostu odruchu mycia rąk po użyciu toalety czy zabawie w piaskownicy. Jest to typowa “choroba brudnych rąk”. Jajeczka pasożyta przyczepiają się również do drobinek kurzu, przez co mogą dostać się do naszego organizmu drogą wziewną. Jaja następnie dostają się do jelit i tam wykluwają się owsiki.

Bardzo łatwo zarazić się owsicą gdy ktoś z naszych najbliższych osób, z którymi mieszkamy czy widzimy się na co dzień, został zarażony owsikami. Przyczyną łatwości zarażenia się jest gigantyczna ilość jaj jakie potrafią składać owsiki. Jest to ok. 12 tys. jaj na jednego osobnika. Zaniedbanie higieny czy obgryzanie paznokci to najszybsza droga do zachorowania na owsicę. Przy zachorowaniu najbliższej osoby na owsicę warto wykonać Test Obciążeń Organizmu aby dowiedzieć się, czy i my przypadkiem nie zachorowaliśmy.

Test Obciążeń Organizmu w walce z owsicą

Test Obciążeń Organizmu jest najlepszym narzędziem do wykrycia pasożytów, jakie chowają się w naszym organizmie. A niektóre z nich dosłownie się chowają, ukrywając się przed układem odpornościowym i przez wiele lat nie dają o sobie znać żadnymi objawami. A my tracimy energię i siłę do życia, wciąż czujemy się zmęczenie i nie odpoczywamy. Tak właśnie działają pasożyty. Jednak Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć nawet te najbardziej sprytne jak również inne obciążenia. A obciążenia to nic innego jak przyczyny naszych chorób i dolegliwości. Walkę z chorobami powinniśmy rozpocząć od zwalczenia ich przyczyn jakimi mogą być pasożyty, grzyby, toksyny, metale ciężkie czy braki witamin i minerałów w organizmie. Test nie trwa dłużej niż 45 minut. Od razu po nim otrzymujesz diagnozę, a specjalista opracuje dla ciebie indywidualną kurację która pozwoli ci oczyścić swój organizm z obciążeń i powrócić do pełni zdrowia.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *