Glistnica zaraża bardzo szybko i łatwo

Glistnica jest chorobą, na którą cierpi coraz większa ilość osób. Często ignorujemy takie objawy jak rozstrój żołądka, gdyż łączymy je z czymś, co zjedliśmy. Jednak jest to pierwszy sygnał organizmu o zagrożeniu ze strony pasożytów. Kolejne to wysypki i niewiadomego pochodzenia pokrzywki na skórze, zawroty głowy czy swędzenie skóry. Wykonując Test Obciążeń Organizmu dowiesz się dokładnie co ci dolega, jednak takie objawy zazwyczaj wskazują na glistnicę.

glistnicaGlistnica jest wywoływana przez pasożyta – glistę ludzką zagnieżdżającą się w naszym jelicie cienkim. Glista ludzka jest także największym robakiem spośród nicienic – najdłuższe z nich potrafią osiągnąć nawet pół metra długości! Sama nazwa pasożyta wzięła się z tego faktu, iż glista ludzka nie atakuje innych zwierząt oprócz ludzi. Człowiek jest ich jedynym żywicielem.

Glistnica jest jedną z najczęstszych chorób pasożytniczych jakie mogą zaatakować człowieka. Spowodowane jest to bardzo dużą ilością jaj, jakie potrafi złożyć jeden pasożyt w ciągu całego swojego życia. Dziennie liczba jaj złożonych przez jedną glistę może dojść nawet do 200tys, co w ciągu całego jej życia daje niesamowitą liczbę 70mln jaj. Nasz organizm usuwa te jaja w naturalny sposób – wraz z odchodami. Dostają się one w taki sposób do gleby i czekają aby zarazić kolejną osobę, zazwyczaj poprzez spożycie ich w skażonej wodzie czy na warzywach.

Glistnica przyczyny – jak dochodzi do zarażenia?

Jaja wraz z kałem dostają się do gleby skażając w ten sposób ziemię jak również wodę, która znajduje się pod nią. Aby zarazić się glistnicą wystarczy spożyć jaja glisty. Zazwyczaj odbywa się to poprzez wypicie skażonej wody czy spożycie warzyw lub owoców, na których znajdują się jaja. Jest to więc typowa “choroba brudnych rąk”. Najbardziej narażone na takie pasożyty są dzieci, gdyż nie mają jeszcze odruchu mycia rąk i wciąż trzeba im o tym przypominać. Inną grupą ze zwiększonym ryzykiem zachorowań są osoby pracujące z ziemią. Takie osoby powinny wykonać Test Obciążeń Organizmu aby dowiedzieć się, czy przypadkiem nie są nosicielami pasożytów. Zagrożone są także osoby posiadające zwierzęta, w szczególności psy. Te mogą wytarzać się w ziemi, na której znajdują się jaja glisty ludzkiej i przynieść je do domu. Takiego pupila wystarczy pogłaskać, nie umyć po tym rąk i już możemy zarazić się pasożytem.

Co zdradzi pasożyta? – Glistnica objawy

Glista ludzka jest dość ruchliwym pasożytem i nie pozostaje w jednym miejscu na długo, przez co objawy, jakie powoduje związane są ściśle z miejscem, w którym aktualnie się znajduje. Glista w fazie jaja przebywa w żołądku. Po wykluciu zaczyna przebijać ścianki jelita i dostaje się tym samym do krwioobiegu. W ten sposób przemieszcza się do płuc, gdzie przebywa jakiś czas i rozwija się czerpiąc z nich tlen. Po tym czasie glista zaczyna pełznąć do gardła, gdzie sami odruchowo ja przełykamy nawet o tym nie wiedząc. Tak robak trafia do jelit jak również innych narządów wewnętrznych.

Glistnica na samym początku nie wywołuje praktycznie żadnych objawów, jednak szybko wykonany Test Obciążeń Organizmu wykryje nawet wczesne stadium choroby. Brak symptomów spowodowany jest początkowo małą ilością pasożytów w organizmie. Jednak glista ludzka szybko sie namnaża i już po kilku dniach, najwyżej tygodniach, pojawiają się pierwsze objawy glistnicy. Spora ilość robaków zaczyna siać spustoszenie wewnątrz nas. Może doprowadzić do krwawienia płuc, kataru oskrzeli czy nawet zapalenia płuc. W jelitach podrażnia woreczek żółciowy, może też doprowadzić do nieżytu kiszek. Częstym objawem jest biegunka i reakcje alergiczne na skórze. Zignorowana glista ludzka mnoży ssie, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zablokowania jelita, a co za tym idzie nawet śmierci.

Czym jest Test Obciążeń Organizmu i czy glistnica zostanie zdiagnozowana?

Test Obciążeń Organizmu jest najlepszym sposobem na zdiagnozowanie wszystkich obciążeń jakie znajdują się w organizmie człowieka. Obciążeniami są przyczyny chorób, a tymi mogą być pasożyty, toksyny, grzyby czy metale ciężkie. To oczywiście tylko przykłady, obciążeń jest o wiele więcej jednak jeden Test Obciążeń Organizmu wystarczy, aby wykryć je wszystkie. A wykrycie przyczyn to pierwszy krok do powrotu do pełni zdrowia. Test trwa 45 minut, od razu po nim otrzymujesz wyniki, nie musisz na nie czekać kilka dni. Do tego zaraz po teście specjalista sporządzi dla ciebie indywidualną formę kuracji, która ma na celu oczyszczenie twojego organizmu z obciążeń. I właśnie w taki sposób pozbędziesz się choroby – usuwając jej przyczyny, a nie tylko walcząc z objawami.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *