Jakie są przyczyny anemii? Jak z nią walczyć?

Zmęczone, niewyspane i wciąż senne osoby często zrzucają winę tych objawów na tryb życia, ciężką pracę i brak wolnego czasu. Zazwyczaj jednak prawda jest całkowicie inna. Jeżeli do takich objawów dodamy mroczki przed oczyma, duszności czy zawroty głowy to powinniśmy się zastanowić czy to nie jest to coś więcej. Jeżeli dochodzi blada skóra i podkrążone oczy to diagnoza jest prosta – anemia. Groźna choroba, która w skrajnych przypadkach doprowadzić może do śmierci.

Niedokrwistość, bo tym jest właśnie anemia, jest chorobą, w której nasz organizm produkuje zbyt małą ilość hemoglobiny w czerwonych krwinkach lub sytuacja, gdy w samej krwi znajduje się mała ilość czerwonych krwinek – erytrocytów. Niewiele osób o tym wie, ale anemia może być objawem tego, że w naszym organizmie znajdują się nieproszeni goście – pasożyty. Dlatego nawet jeżeli stosujemy już jakąś kurację, która ma za zadanie usunąć anemię, warto jest jednak zrobić Test Obciążeń Organizmu by przekonać się, czy przypadkiem nie mamy pasożytów. Anemia jest dość powszechną dolegliwością i przez to jest często, po skutecznej kuracji, ignorowana. A robak, który ją spowodował, rozwija się w najlepsze.

Czy to anemia? – Anemia objawy

Ogólne osłabienie organizmu bardzo łatwo jest zrzucić na karb niewyspania czy przemęczenia pracą. A anemia jest taką dolegliwością, która nie wywołuje żadnych ostrych objawów. Dlatego przy pierwszych objawach zmęczenia, które nie przechodzi mimo wielu godzin snu, należy wykonać Test Obciążeń Organizmu. Senność, zmęczenie i problemy z wysypianiem się. To są główne objawy anemii. Jest to spowodowane niedotlenieniem, gdyż spada ilość obecnych we krwi czerwonych krwinek, których zadaniem jest transportowanie tlenu po całym ciele. To, ze szybko zaczyna brakować nam tchu, a skóra jest blada powinno nas zaalarmować.

Anemia przyczyny choroby

Anemia dużo częściej atakuje kobiety niż mężczyzn. Wśród chorych na anemię kobiety stanowią nawet 80 proc. Zwiększone ryzyko wystąpienia anemii mają również kobiety, które zaszły w ciąże. Jest to spowodowane faktem, iż spada wtedy poziom androgenów, a wiec hormonów, niezbędnych do odpowiedniego produkowania czerwonych krwinek. Anemia kobiet w ciąży jest dość częstym przypadkiem, a inne sprzyjające warunki to także miesiączka.

Jednak anemia często jest jedynie sygnałem organizmu, że coś jest nie tak. Najczęściej chodzi tutaj o inwazje pasożytów na nasz organizm. Anemia może towarzyszyć także innym chorobom takim jak grzybica czy reakcje autoimmunologiczne układu odpornościowego. Najczęściej jednak są to właśnie pasożyty.

Anemia jest objawem wielu pasożytów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wiele pasożytów okrada nas z energii i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania wielu organów wewnętrznych, w tym odpowiedniego produkowania czerwonych krwinek przez organizm. Są także pasożyty które dosłownie pożerają białe krwinki doprowadzając do anemii czy też te, które odżywiają się krwią żywiciela. Lamblia czy rzęsistek pochwowy należą do grona pasożytów wywołujących anemię – są to te robaki, które odżywiają się czerwonymi krwinkami.

Test Obciążeń Organizmu uświadomi ci przyczyny anemii

Niezależnie od tego czy twoje zmęczenie powodowane jest pasożytami czy też grzybami, a anemia jest chorobą samą w sobie czy objawem obecności pasożytów, Test Obciążeń Organizmu pozwoli ci poznać przyczyny tej dolegliwości. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż skuteczna walka z chorobami i dolegliwościami polega na usunięciu ich przyczyn, a nie tylko, jak to robi znakomita większość osób, walce z jej objawami. Wykrycie tego, co powoduje chorobę i oczyszczenie swojego organizmu to skuteczna metoda na kuracje w zasadzie każdej dolegliwości. A przyczyn chorób może być wiele. Mogą to być grzyby wywołujące grzybicę, pasożyty, które okradają nas ze składników odżywczych, toksyny powodujące alergię czy metale ciężkie. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie je wykryć podczas 45 minutowej sesji. Po teście od razu otrzymasz wyniki, specjalista dokładnie je z tobą omówi i zaleci ci indywidualną kurację, która pozwoli ci powrócić do zdrowia.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.


/* */

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *